
Страхотен вой се носи из медиите!
То не бе радев, баце и герберасти, овчарови, маяма, каракачанови, домуси, комунисти, десари и плеяда руски „газовици“.
Воят не е само, защото рязко ги откъсват от газовото виме, от където смучат тлъсти комисионни. Воят е от страх, див и всеобхващащ страх от това, че не могат да изпълнят поетите ангажиментите за защита на интересите на русия, путин и газпром.
Спомнете си баце как, след като си поискаха 600-те млн евра, с които подкупиха елита, изброен по-горе, за южен поток, как си развяваше пожълтелите гащички през ден по трасето на руския тръбопровод, за да демонстрира пълзенето пред кремълския „титан“.
Откупването на този „смелчага“ ни струваше 3 млрд! Платихме ги ние, защото бацето беше властта.
А властта на баце и руските „газовици“ се изплъзна и руските интереси грозно пострадаха!
Това, както знаем от „милостивата“ руска практика до сега, е нещо непростимо и в повечето случаи завършва с някой новопредставлен пред Създателя.
Така, че те вият от страх! Див, разкъсващ, всепроникващ страх!
Гарневски ли си , говневски ли си, спри поне да пръскаш лъжи, които са лесно проверими. Никой не е взел и една стотинка „народни пари“ за тръбата. Тя е построена със заем, който ще се изплаща от фирмата Булгартрансгаз, която прибира транзитните такси. Не е давана и стотинка от държавния бюджет. Повтаряте една лъжа хиляда пъти, та дано стане истина. Тази тръба ще се окаже, че е много полезна за диверсификацията на газа, с която проглушихте ушите ни.
ХаресвамХаресвам